Ordre de sortida de les colles a les Rues de Carrosses i Comparses d’aquest dissabte a Platja d’Aro

Milers de persones desfilaran aquest dissabte pel cor de Platja d’Aro i s’espera una gran afluència d’espectadors

RUA DEL MATÍ (a partir de les 11 h):

1. Els D’aquÍ – El Casino – Palamós
2. Els Passats de Voltes – Conte de la Caputxeta Vermella – Palamós
3. Els Perduts de Palamós – Fantasia de Nit – Palamós
4. Xerinola – Fades i Fullets del Bosc – Palamós
5. Els Esquirols – De la Llotja a la Rua – Palamós
6. Els Esbojarrats – On fire – Calonge
7. Tela Marinera 2.0 – Esquimalada – Palamós
8. Els Semats – Formula 1 – Palamós
9. Colla Con Cabras – Viquings – Palamós
10. Dit i Fet Colla Carnavalesca – Facin Apostes !! – Llagostera
11. Les Il.legals Esmeralda – Palamós

RUA DE LA TARDA (a partir de les 16 h):

1. Colla Quermània – Cotton Club Quermània – Pals
2. Colla Carnavalesca Tremendus – Grease – Sant Feliu de Guíxols
3. 6 de Ball i 4 de Gresca – Trencanous – Tossa de Mar
4. Colla Xulivert – La casseta de les Xuli´s – Sant Antoni de Calonge
5. Petard@s.som – 20 anys de calma i temporal – Sant Feliu de Guíxols
6. Colla Els Gracs – RomanGracs 2019 d.C. – Sanf Feliu de Guíxols
7. Colla Les Esponges – Mes gossos que mai !! – Sant Feliu de Guíxols
8. Baixa d’última hora
9. Colla Els Esventats Acció continua (pilotesdins) – Sant Feliu de Guíxols

10. Colla de Collons – Jugadors de rugby – Calonge
11. Associació Akalidae – Thriller – Caldes de Malavella
12. Indomables – El poder Xerokee – Santa Cristina d’Aro
13. Megs&Gresca – Estem com un tren – Sant Feliu de Guíxols
14. Colla Els Trempats – Tremp-esquimals – Sant Feliu de Guíxols
15. Drink Team – Espanta que t´espantaré – Sant Feliu de Guíxols
16.  Els Frikis – El Jardí Friki Mouse – Sant Feliu de Guíxols
17.  Colla Ruta 66 – Freddy´s 66 – Sant Climent de Peralta
18.  Colla Els Marrecs – Portem 25 anys de festa! – Sant Feliu de Guíxols
19. Els 4 gats de Sant Feliu de Guíxols – Mexigats i cat-trines – Sant Feliu de Guíxols

20. Els Enmaskarats – Les reines de la mel! – Olot
21. Colla Els Alots – Atrapant el nostre somni – Olot
22. Les Tremendes Casa Cultural d´Andalusia – Dones de mil batalles – Olot
23. Els Merlots – Enterenyinats – Santa Cristina d’Aro
24. Els Esperits – El secret que amaga l´illa esperit – Sant Feliu de Guíxols
25. Els caganers alegres – Embolic de colors – Santa Cristina d’Aro
26. Ki els va parir Ballant treiem l´hipo!! – Santa Cristina d’Aro
27. Associació Carnavalesca Dakidallà – Somnis marins – Santa Cristina d’Aro
28. Anem de conya – A l’abordatge – Platja d’Aro
29. Els Pipas – 40 anys de festa – Platja d’Aro

30. La Xalana del Port – Chuchelandia – Platja d’Aro
31. No me´n recordo – Super califragilist espialidós – Platja d’Aro
32. Colla Vas Dat – Vas de còmic – Platja d´Aro
33. Associació Kinbédeball – Kalents i remullats (foc i aigua) – Salt
34. Colla Tramuntana – Tornem a Tailàndia – Sant Feliu de Guíxols
35. Qui ens ha enredat – Els Quichés enredats – Castell d’Aro
36. Els Descarrilats – Revisors de tren, fem honor al nostre nom – Castell-Platja d’Aro
37. I a tu que t´importa – Entre espases i ventalls arriben els samurais i japoneses, que ballaran i us donaran sorpreses – Platja d’Aro
38. Els Pimpons – Els pimpons – Flower power – Platja d’Aro
39. Colla Els IV Gats – Mariners d´aigua dolça – Platja d’Aro

40. Els Marxosos de Santa Pau – Veni, vidi, vici – Santa Pau
41. Els Festuks – Gresca de tardor – Sant Feliu de Guíxols
42. Golfo’s – Golfo’s presenta …un Carnaval de cinema – Sant Feliu de Guíxols
43. Associació – Els Grillats – Catrinas grillades – Sant Feliu de Guíxols
44. Els Kintus – Boxi-Quintus El Club de la lucha – Sant Feliu de Guíxols
45. Colla Sense límits – Una pallassada sense límits – Castell d’Aro
46. La Banda del pati – La banda wars – Castell-Platja d’Aro
47. Somos los que somos – Clau de sol, clau de fa, a ballar per Carnaval – Platja d’Aro
48. El porró que no pari Els Cartines – Llagostera
49. Penya blaugrana els almogàvers garrotxins – Els Picapedrers almogàvers se´n van de festa – Olot

50. Embarrakaldats – Els guardians del bosc èlfic – Caldes de Malavella
51. Colla Sense vàlvules – Carnaval de foc – La Bisbal d’Empordà
52. Las Estrellas – USBeach CLUB – Calonge
53. La Carnavalesca d´Olot i Castellfollit de la Roca – Món – Olot
54. Castanyes Voladores – Espumi castanyes gran reserva – Santa Cristina d’Aro
55. La Santjoanenca – La màgia de l’aigua – Sant Joan Les Fonts
56. Penya Carnavàlia de la Garrotxa – Somni apache – Olot
57. 4 Arreple-gats – Ruplegats a Madagascar – Palafrugell
58. Penya Carnavalesca Els Titots – 30 anys ! I com el primer dia – Olot
59. Penya carnavalesca S´tokats – Endinsats en un món obscur – Sant Joan Les Fonts

60. Els Ben parits – Els Ben parits una aventura d´altura – Sant Feliu de Guíxols
61. Colla Penya G – Malèfiques G 75 – Sant Feliu de Guíxols
62. Colla carnavalesca Uuhquexungu – Uuxquefridas! – Sant Feliu de Guíxols
63. Els Gínjols d´en Bas – Meravella marina – Sant Esteve d’en Bas
64. Les Trapelles – Criatures de la naturalesa – La Bisbal d’Empordà
65. Els Nins Trapelles – El Safari Trapella – Calonge
66. Els Floppys – La Casa de papel – Calonge
67. Els Gambats – En Teo gambat – Sant Antoni de Calonge

Les colles que desfilen a la tarda també competeixen. Enguany, hi ha més de 8.000 euros en premis. A més, us recordem que les colles locals desfilaran el diumenge a partir de les 12 h a Castell d’Aro.

Comparteix

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *